Články a encyklopédie

12 tipov na chudnutie!

12 tipov na chudnutie!

12 tipov na chudnutie!

Máte však pocit, že vždy, keď držíte diétu alebo si začnete strážiť jedlo, nedosahujete požadované výsledky? Zistite, prečo je to tak!

Popis

Máte však pocit, že vždy, keď držíte diétu alebo si začnete strážiť jedlo, nedosahujete požadované výsledky?

 

Pozrite si 12 spôsobov, ako zostať na ceste k štíhlej postave.

 
1. Zmeňte spôsob chudnutia.
Najhoršie na diétach je, že majú začiatok a koniec. A to je ten problém, ak naozaj chcete mať zdravú telesnú hmotnosť, budete musieť navždy zmeniť svoj životný štýl!
 
2. Urobte svoj cieľ zmysluplným.
Presmerujte svoju energiu a nedávajte si ciele v číslach, pretože vás to ešte viac stresuje kvôli vašej hmotnosti. Majte ciele ako stratiť jednu veľkosť, získať viac energie, stať sa pozitívnejším. Kilogramy sa tak budú strácať samé, bez vašej pomoci.

Schudnúť do 10 kg telesnej hmotnosti nie je reálne.
 
3. Prestaňte robiť veci, ktoré nefungujú.
Zamyslite sa nad tým, čo ste robili v minulosti, keď ste sa snažili schudnúť, kde ste urobili chyby a čo môžete zmeniť tentoraz, aby ste to urobili inak?
Napríklad, ak je vaším problémom prejedanie sa občerstvenia v práci, zvážte, či si so sebou neprinesiete zdravé maškrty, ktoré ich nahradia.
 
4. Zmeňte svoje každodenné návyky.
Umiestnite zdravé bariéry do oblastí, o ktorých viete, že ste slabí.
Ak si napríklad poobede radi „pochutíte“ na čipsoch, položte si na stôl veľkú misu s ovocím a skúste ich ovocím nahradiť . Máte obchod vo vzdialenosti 1 km? Nesadajte do auta a choďte nakupovať, urobte to pešo.
 
5. Zamestnajte sa.
Je pekné byť aktívny a ľudia určite radšej robia nejaké zaujímavé veci, ako pozerajú po práci televíziu. Zapíšte sa do posilňovne, začnite behať, maľujte na plátno, vytvárajte tematické produkty, trávte čas s rodinou, choďte na kávu s kamarátkou.
Problémy s hmotnosťou majú najčastejšie ľudia, ktorí sú menej aktívni a v bežnom živote toho veľa nemajú.
 
6. Očakávate neočakávané.
Vždy, keď sa začneme držať stravovacieho plánu a začleňovať nové návyky, veci nás môžu rýchlo vyviesť z miery. Môže sa stať, že v obchode dôjde váš obľúbený šalát, zabudli ste si obed. V takýchto prípadoch je kľúčové byť ochotný a schopný držať sa svojej rutiny a vyhýbať sa prekážkam.
 
7. Buďte svojim vlastným najlepším priateľom.
Najdôležitejšou vlastnosťou človeka, ktorý chce dosiahnuť svoje ciele, je jeho odhodlanie. Vy ste ten, kto si dáva lyžicu do úst a vy ste ten, kto dokáže povedať „NIE“ zlým jedlám a návykom, takže je to všetko na vás. Motivujte sa a povedzte si ráno niekoľkokrát do zrkadla, že sa máte radi a ste silný človek, ktorý sa nevzdáva pri prvej prekážke.
 
8. Hlad?
Aby ste prestali prejedať sa, musíte ohodnotiť svoj hlad od 1 do 10. Jedzte niekde uprostred. Nenechajte sa veľmi hladovať, pretože ďalšie jedlo zjete emocionálne. Taktiež nejedzte, ak nie ste hladní alebo jete úplne zbytočne.
 
9.Buďte zodpovední!
Udržujte si denník jedla a cvičenia na papieri, online alebo pomocou aplikácie v telefóne. Nevážte sa dvakrát denne, ale raz týždenne. Ak nedosahujete výsledky, nevzdávajte sa, zamyslite sa nad tým, čo robíte zle.
 
10. Poznajte svoje emocionálne spúšťače.
Dlhodobé jedenie jedla, frustrácia, stres, hnev či smútok sú najčastejšími spúšťačmi, prečo po jedle siahame aj napriek tomu, že sa necítime ľahko.
Dôvod, prečo ste siahli po jedle, je veľmi dôležitý, nájdite si čas a zamyslite sa nad tým, čo vás trápi a či to môžete vyriešiť rozhovorom, možno prechádzkou, počúvaním pokojnej hudby atď.
 
11. Spíte dosť?
dostatočne, môžu v sebe spustiť hormonálne zmeny, ktoré sa premietajú do pocitu ľahkosti.
Dôležitosť dobrého nočného odpočinku netreba podceňovať. Odporúčané množstvo spánku na dospelého je 7 až 9 hodín denne.

12. Postupy konzumácie potravín.
Jedlo dôkladne žuvajte. Jedzte pomalšie a dajte svojmu žalúdku šancu povedať mozgu, kedy už má dosť.

 

Copyright © 2012 - 2024 | Be Healthy d.o.o.