Články a encyklopédie

V prekyslenom organizme rastie rakovina – chráňte sa!

V prekyslenom organizme rastie rakovina – chráňte sa!

V prekyslenom organizme rastie rakovina – chráňte sa!

Črevá sú centrom všetkých problémov. Ak absorpcia nefunguje správne, nevyrába sa dostatok energie, bez energie nie je život. Prečítajte si skvelý článok tu!

Popis

Našli sme mimoriadne zaujímavý rozhovor s p. Erikou Brajnik o probiotikách a ich užívaní.


Z evolučného hľadiska je tráviaci trakt najstarším orgánom a dá sa tvrdiť, že 90 percent všetkých známych chorôb má pôvod práve tam. Prírodný lekár hľadá prvú príčinu choroby a tá je vždy v črevách. Tam sa to zalomí hneď, to už môže byť aj v detskom veku. Absorpcia nefunguje správne a potom sa choroba niekoľko rokov ticho rozvíja. Telo síce vykazuje určité znaky, ako je hnačka alebo zápcha, ale tomu nevenujeme dostatočnú pozornosť. A potom to praskne. Objaví sa ochorenie, ktorým môže byť artritída, lupus, psoriáza, rakovina a podobne.

 

>Hoci mnohé choroby majú mať pôvod v črevách, príznaky sa väčšinou neprejavia tam, ale na nejakom inom orgáne. Prečo?

„Črevo je veľmi inteligentný orgán. Hovoríme o imunitnej inteligencii, o bunkovej inteligencii, o inteligencii nášho tela, ktoré vie, že ak chce prežiť čo najdlhšie, musí chrániť to, čo je pre neho najdôležitejšie, a to je črevo. Tam sa vstrebávajú živiny a vyrába sa tam energia, ktorú potrebujeme k životu. Ak absorpcia nefunguje správne, nevyrábame dostatok energie a bez energie nie je život. Pre dobré fungovanie imunitného systému je najdôležitejšie tenké črevo, kde dochádza k vstrebávaniu živín.“

 

> Prečo tenké črevo prestáva vykonávať svoju imunitnú funkciu?

"Pretože absorpcia je prerušená." V tenkej vrstve črevnej steny je sídlo imunity; sú tam umiestnené bunky imunitného systému. Keď je vstrebávanie prerušené, tieto bunky nedostávajú dostatok potravy a v dôsledku toho aj zvyšok tela dostáva menej a menej živín. Na črevné steny sa začnú lepiť patogénne mikroorganizmy, ktoré nám škodia. Že sa tak stalo, si najskôr všimne hlien, ktorého je príliš veľa alebo príliš málo. To je znak toho, že v črevách nie je dobrá absorpcia.“

 

> Čo sú dobré a zlé baktérie a aký je medzi nimi ideálny pomer?
„V tele je len niečo viac ako päť percent zlých baktérií a väčšina z nich je v nose. Dobrých baktérií, ktoré pre nás pracujú, je 15 percent. 80 percent sú neutrálne baktérie a je len na nás, aby sme ich správne kŕmili, aby sa neobrátili proti nám.“

 

(Zdroj: fernlifecenter.com)


> Aká by mala byť strava, aby ste posilnili dobré a nie zlé baktérie?

„Jedlo by malo byť jednoduché, zásaditá zelenina. Veľa ľudí je sklamaných, keď im to poviem. Nemusia kupovať nič špeciálne, stačí jesť zeleninu a na večeru len zeleninu. Zdá sa im to všetko príliš jednoduché, ale je to tak. Na zdravie nie je potrebné utrácať veľa peňazí, ale každý večer je potrebné jesť len ľahko pripravenú zeleninu, v zime zeleninovú polievku. Ale mnohí to nedokážu. Nevedia sa ničoho vzdať, nevedia sa prinútiť, kým ich k tomu neprinúti choroba. Prečo si myslíte, že sa rakovina vracia? Po úspešnej operácii, cykle chemoterapie a ožarovania sa rakovina opakuje. Pretože sme kŕmili patogénne baktérie, ktoré rastú v prekyslenom tele. Ako vieme, rakovina rastie aj v prekyslenom tele.“

 

> Uvádzate, že medzi chorobami dnes pribúdajú alergie, autoimunitné ochorenia a rakovina, ktorých príčina spočíva v zlom trávení...​​​​​​​

„Prírodný lekár hľadá zdravie, nie chorobu. Veľa ľudí príde do mojej kancelárie a začne vypisovať, na čo sú alergickí. Faktom je, že tento rok môžete byť alergický na jednu vec a budúci rok na niečo iné. Alergia sa vyskytuje v deň, keď je imunitný systém slabý. Ak posilníme imunitný systém, alergia ustúpi. Tak ako to prišlo, tak to aj odíde, bez ohľadu na to, na čo bol človek alergický. Príčinu treba hľadať v človeku, nie v prostredí. Ak je imunitný systém silný, nič človeka nezachytí, ale ak je slabý, všetko ho zrazí.“

 

> Ako liečite tieto ochorenia probiotikami?​​​​​​​

„Najskôr si telo posilním dvojmesačnou probiotickou kúrou. Tu je veľmi dôležité, aký bakteriálny kmeň zvolíme, keďže každý kmeň odstraňuje špecifické problémy. Počas týchto dvoch mesiacov som s klientkou nastavila aj špecifický jedálniček, pomocou ktorého sa vyhne kŕmeniu zlými, patogénnymi baktériami. Vďaka tomu si pomocou dobrých baktérií udržuje stabilné ph vo všetkých oblastiach tela. Žalúdok teda bude mať požadované ph od 2 do 3, vagína až 4,5 atď. Rakovina rastie len v prekyslenom tele, to vieme všetci. Prekysleniu organizmu sa ale vyhnúť nevieme. V knihe jednoduchým spôsobom vysvetľujem, čo musí človek urobiť, aby si zachoval zdravie aj po probiotickej kúre.“

 

(Zdroj: nutraingredients.com)

> Ako to môže urobiť?

„Nakŕmením dobrých baktérií v tele – jednoducho – zeleninou na večeru. (smiech) Zdravá večera je dôležitejšia ako zdravé raňajky; týmto spôsobom najviac počúvame všetky naše fyziologické procesy a najviac rešpektujeme svoje telo. Ráno je vstrebávanie v tele stopercentné, to znamená, že ráno môžeme zjesť veľa sacharidov a sladkostí a telo všetko vstrebe a využije. Cez deň nám nevykysne. Ale ak jeme tie isté jedlá večer, prekyslíme, pretože poobede a večer je absorpcia len 30%. Telo musí v noci odstraňovať toxíny a nemetabolizovať potravu, inak sa prekysľuje.“

 

> Nie je zoči-voči epidémii rakoviny príliš ambiciózne tvrdiť, že probiotiká dokážu zastaviť túto chorobu?​​​​​​​

„Probiotickou terapiou úspešne posilňujem človeka, aby jeho imunitný systém mohol bojovať s chorobou a aby chemoterapia lepšie fungovala, keďže sa zlepšuje vstrebávanie. Ľudia, ktorí majú hrozné vedľajšie účinky chemoterapie – hnisavé hrčky po celom tele, extrémne svrbiace vyrážky, únava, nevoľnosť a podobne – sa po kúre probiotík natoľko posilnia, že všetky tieto vedľajšie účinky liekov zmiznú. Spokojnejší je aj ich lekár. Probiotiká nie sú bylinky a nemôžu interagovať s liekmi. Samozrejme, hovorím o kvalitných probiotikách a kmeňoch. Parametre, ako si vybrať dobré probiotikum na trhu, som opísala v knihe. Táto terapia spolu s výživou a celostnou naturopatickou liečbou môže zabrániť vzniku rakoviny, alebo pacienta posilniť, to vám garantujem.“

 

> Čo sú to vlastne probiotiká a ako ich používame?​​​​​​​

„Probiotické produkty sú v kapsuliach, ale dostať ich aj voľne predajné, najmä v lekárňach. Musíme si však uvedomiť, že každý kmeň upravuje konkrétny problém, preto je dôležité, aby nám odborník poradil, aké probiotikum kúpiť. Nesprávne probiotikum nám nepomôže; dokonca nám môže uškodiť. Osobne odporúčam dvojmesačnú kúru probiotík na posilnenie imunitného systému raz až dvakrát do roka. Ostatné je na nás – aby sme si každý deň vybrali tie správne potraviny a udržali v tele dobré baktérie namiesto patogénnych. Probiotiká sa užívajú aj pri chrípke či prechladnutí, pred a po očkovaní, pri zápaloch uší, zápaloch priedušiek, zápaloch pľúc, pri užívaní antibiotík a dokonca aj vtedy, keď sa zraníme. Nedávno jeden pán stúpil na klinec, ktorému som poradila probiotikum, vďaka ktorému sa rany rýchlejšie hoja. A skutočne, rana sa pánovi zahojila za dva dni. Povedal mi, že jeho doktor tomu jednoducho nemôže uveriť."

(Zdroj článku: www. primorske.si - zhrnutie rozhovoru s naturopatkou Erikou Brajnik a Aljou Tasi)

 

Copyright © 2012 - 2024 | Be Healthy d.o.o.